Hakkında

 

DSC_0116


Sıla Alkan, 2014 yılında kızı Bade’ye Tip 1 Diyabet teşhisi konulmasının ardından kızı için hazırladığı özel tarifleri yayınladığı blogu Bade’nin Şekeri’ni kurmuştur. Web sitedeki yazı ve fotoğrafların tamamı kendisine aittir. Bade’nin Şekeri, Türkiye’nin sadece unsuz, şekersiz, tahılsız, katkısız ve glutensiz tarifler yayınlayan ilk blog/web sitesidir.

Bade’nin Şekeri, o zamandan beri hastalıkları yüzünden özel diyet uygulamak zorunda kalanların hayatını kolaylaştırmak için sık sık başvurduğu bir uğrak noktası, bir çok doktorun hastalarına tavsiye ettiği bir kaynak, doğal ve sağlıklı tarifler söz konusu olduğunda akla gelen ilk isim haline gelmiştir.

Sıla Alkan evli ve bir kız çocuğu annesidir. İstanbul’da yaşamaktadır. İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur ve ileri derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. İlgi alanları yemek fotoğrafçılığı, edebiyat, tarih ve amatör olarak şiir çevirisi yapmaktır. İlk yemek kitabı Özel Beslenenler için Unsuz, Şekersiz, Tahılsız, Glutensiz Tarifler Hayy Kitap etiketi ile 2017 yılında yayınlanacaktır.

iletişim ve işbirliği için: silabakialkan@gmail.com

Basında Bade’nin Şekeri:

*Kanal D Ana Haber Röportaj

https://www.kanald.com.tr/ana-haber-bulteni/bolumler/kanal-d-ana-haber-bulteni-10-12-2016?p=3

 

*Beylikdüzü Belediyesi TV Röportaj

Şekersiz ve Glutensiz Bir Hayat Mümkün

 

*Yemek.com haberi

http://yemek.com/badenin-sekeri/

 

*TRT Haber Hayat Tadında Programı Röportaj

 

*Yasemin.com Röportaj

http://www.yasemin.com/annecocuk/haber/2368314-diyabetli-cocuklara-ozel-tarifler

 

*Yemek Zevki Dergisi Haziran 2017 sayısı

Bade’nin Şekeri’nden glütensiz ve şekersiz Ramazan menüsü

 

*RGB Bir Lokma Sağlık programı söyleşi