Hakkında


Sıla Alkan, 2014 yılında kızı Bade’ye Tip 1 Diyabet teşhisi konulmasının ardından kızı için hazırladığı özel tarifleri yayınladığı blogu Bade’nin Şekeri’ni kurmuştur. Bade’nin Şekeri, Türkiye’nin sadece unsuz, şekersiz, tahılsız, katkısız ve glutensiz tarifler yayınlayan ilk blog/web sitesidir. Web sitedeki yazı ve fotoğrafların tamamı kendisine aittir.

Bade’nin Şekeri, o zamandan beri hastalıkları yüzünden özel diyet uygulamak zorunda kalanların hayatını kolaylaştırmak için sık sık başvurduğu bir uğrak noktası, bir çok doktorun hastalarına tavsiye ettiği bir kaynak, doğal ve sağlıklı tarifler söz konusu olduğunda akla gelen ilk isim haline gelmiştir.

Sıla Alkan evli ve bir kız çocuğu annesidir. İstanbul’da yaşamaktadır. İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur ve ileri derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. İlgi alanları yemek fotoğrafçılığı, edebiyat, tarih ve amatör olarak şiir çevirisi yapmaktır. İlk yemek kitabı Özel Beslenenler için  Tarifler (Unsuz, Şekersiz, Tahılsız, Glutensiz) Hayy Kitap etiketi ile 2017 Ekim ayında yayınlanmıştır.

iletişim için: silabakialkan@gmail.com