Temel Tarifler

Ev Yapımı Süt Kreması


Ben kremalı her şeye bayılırım. Özellikle kremalı et, tavuk ve kremalı çorbalar favorim. Ancak son zamanlarda, yani paketli gıdaların içindekiler bölümünü okuma alışkanlığı kazandığımdan beri, elim paket kremalara bir türlü gitmiyor.  Markete gittiğinizde lütfen ama lütfen içindekiler bölümüne bakın. Beni anlayacaksınız. Neyse ki bu tarif var, tadı paketli olan versiyonlarının birebir aynısı değil elbette ama çok, çok, çok yakın.

İçindekiler:
100 gr süt kaymağı (tarifi burada)
Yapılışı:
Kaymağı oda ısısına getirin ve 1 dakika kadar yüksek devirde, pürüzsüz ve akışkan olana dek çırpın. Gerekirse biraz süt ekleyip inceltebilirsiniz. Pürüzsüz olduğu an çırpmayı bırakın aksi halde sertleşip tereyağına dönüşür. 

Kremanız artık hazır.


 

 

 

Comments (3)

 • Kaymak ne kadar çırpsamda pütür pütür oldu krema kıvamına gelmedi

  Cevapla
 • Şimdi oldu?Kaymağım soğuktu ve fazla sütlüydü fazla sütünü çatalla bastırarak süzdüm birazda oda ısısında bekleyince mükemmel oldu geçen gün marketten aldığımız sütkremden hiçbir farkı yok tabi lezzet olarak maalesef onun içinde koruyucu vardı ve ben yemekten vazgeçmiştim iyiki varsınız sayenizde bu alternatif beslenme zevk haline geldi????

  Cevapla
  • püf noktasını çözmüşsünüz, afiyet olsun 🙂

   Cevapla

Write a comment