Atıştırmalıklar Paleo Raw Sütsüz Vegan Yumurtasız

Kartopu Pasta

2020 tarihe geçecek bir yıl.

Hepimizin evde kaldığı – ya da kalamadığı- yıl.

Önümüzdeki yıl için yeni yıl kararları alıyor insanlar. Her şey bir anda normale dönecekmiş gibi. Saat 00.00 olacak ve Koronavirüs yok olacakmış gibi. Keşke olsa. Ama olmayacak. Bana naif diyorlar, kesinlikle değilim.

Benim önümüzdeki yıldan büyük beklentilerim yok. Kendi sandalımda, nehrin götürdüğü yere doğru ilerlemeye devam etmek istiyorum. Şikayet etmiyorum, isyan etmiyorum, akıntının ters yönünde kürek çekmiyorum.

Sandalımı yavaşça yönlendirmek dışında kıpırdamıyorum, çünkü memnunum burada olmaktan. Ne yapmak istediğini bilmek, tek bir yolla sınırlı olmamak tuhaf bir şekilde rahatlatıcı. Tembellik, sadece ara ara geçit verilen bir lüks olsun. Paslanmak fikri korkutuyor asıl beni. Karanlık bir köşede örümcek bağlayan bir zihin.

Bana kalan vakti doğru kullanmak istiyorum. Endişeden uyuyamadığımda beni kurtarak tek şeye, yazmaya ve çalışmaya ve üretmeye ve bir de bu bloğa tutunmak. Bir daha asla bırakmamak. Gözlerim görmeyene ve ellerim tutmayana dek üretmek, yazmak, okumak, pişirmek, fotoğraflamak, tekrar ve tekrar.

Büyük beklentilerim yok.

Manzarayı izleyerek ilerliyorum.

Yol, akıntılarla da olsa, kayalıklarla da olsa kabulüm.

Yol, benim yolum.

2021 güzel manzaralı bir yıl olsun.

Kartopu Pasta

Malzemeler:

1,5 su bardağı (150 gr) ceviz/fındık içi veya ezmesi

½ su bardağı (50 gr) kinoa veya yulaf ezmesi

150 gr hurma veya kuru üzüm

2 tepeleme (30 gr) çorba kaşığı kakao

4 çorba kaşığı ılık bitkisel süt (veya süt)

4 çorba kaşığı sıcak su

İçi için

Böğürtlen

Nar

Portakal / Mandalina dilimleri

Üzeri için

Hindistancevizi

Yapılışı:

1.Hurmaları ılık suda yarım saat bekletin ve çekirdeklerini ayıklayın.

2.İçine konulacak malzemeler dışındaki tüm malzemeleri mutfak robotunuza yerleştirin, yapışkan bir macun kıvamına gelene dek yüksek devirde çalıştırın.

3.Meyveleri bir kaşıkla sulanmasına izin vermeden hafifçe karışıma yedirin.

4.Karışımı yapışmaması için streç film veya pişirme kağıdı serilmiş çukur bir kaseye bastırın. Buzdolabında en az 1 saat bekletin, şeklini bozmadan hindistancevizine bulayın, servis edin.

Write a comment