Atıştırmalıklar GAPS Ketojenik Mezeler Sütsüz

Glutensiz Tavuk Nugget

Geleceğe dair hayallerinden bahsediyor. Astronot olmaktan. Uzay seyahatinden. Yıldızlara dokunmaktan. Gülümsüyorum. Elbette yapabilirsin!

Ama bir yandan tip 1 diyabetli astronotların uzay seyahati protokolünün neresinde olduğunu düşünmekten kendimi alamıyorum. Astronot olmaları mümkün değil. Hayallerini yıkmamak için bile olsa yalan söylemek… Bu da benlik değil ama yapıyorum işte.

Sonra ressamlıktan, heykeller yapmaktan, şarkıcılıktan ve avukat olmaktan bahsediyor. Daha ılımlı kariyer seçenekleri bunlar elbette. Bana sorsanız stressiz bir hayatı olsun isterim. O yüzden sanatı seçsin isterim. Hatta bence tam da ona göre bir yol. Sakin bir akşamüstü, atölyesinde çalışırken hayal edebiliyorum onu. Uzaydan çok daha güvenli.  Yıldızlara bir tuvalin üzerinden dokunmak, ellerinle yıldızlara şekil vermek…

Umarım.

Belki de bir mucize olur diyorum ne dersiniz? Bir gün uyanırız o güzel habere. Başlığı şöyle olur: Tip 1 Diyabetin kesin tedavisi bulundu ve onaylandı. Ağlar mıyım? Ağlarım. Güler miyim? Gülerim. O gün, hayatımın en güzel günü olur. Ne gün olur ama!

Astronotluk eğitimi almadan yıldızlara gerçekten dokunmak ancak o gün mümkün olur. O gün bunu başaracak milyonlarca anne baba olur. Adım gibi biliyorum.

Adım gibi.

Tavuk Nugget

carbmanager.com’un Chicken Nugget tarifinden uyarlanmıştır

İçindekiler:

250 gr haşlanmış organik tavuk

1 yumurta

½ su bardağı mozzarella / dil veya cheddar peyniri

Tuz

Karabiber

Toz sarımsak/soğan

Üzeri için

Badem unu (dilediğiniz gluteniz un alternatifini kullanabilirsiniz)

Servis için

Ketçap

Yapılışı:

1.Haşlanmış tavuğu tel tel ayırın ve ince ince kıyın.  Yumurta, peynir, tuz ve baharatlar ile birlikte, hepsi iyice karışana dek mutfak robotunuzda çekin.

2.Harçtan iri ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp avucunuzda yuvarlayın. Una bulayıp fırın tepsinize yerleştirin.

3.Önceden ısıtılmış fırın tepsisinde 15 dk pişirin. Sıcak servis edin

Comments (1)

  • Canım can Sıla hanım gözyaşları içinde okudum benimde 9 yaşında ki yeğenim tip 1 diyabet daha yeni 1 yıldır inanın o kız insülin vururken benim içim yanım yanım yanıyor oda pankreasın yenisi varmı değiştirsek dedi annesine inşallah kuzum dedi sessizce annesi aynı sizin gibi kızının hayalini yıkamak için dilekleriniz sonsuz gökyüzünde kabul olsun sevgiler iyi geceler

    Cevapla

Write a comment