Atıştırmalıklar GAPS Genel Kurabiyeler Sütsüz Vegan Yumurtasız

Sonbahar Bisküvileri

Bazen, birilerini kırmamak için yapmayı kabul ettiğim şeyler var – sonradan aslında hiç de yapmak istemediğimi fark ettiğim. Bir de yapmanın ne kadar güzel olduğunu düşündüğüm ama sonrasında bana sıkıntı verdiğini keşfettiğim şeyler….

Sonbahar benim için her zaman bir hazırlık dönemi olmuştur. Kendim hakkında bir şeyler öğrendiğim, kendi isteklerimin ve ihtiyaçlarımın farkına vardığım ve kararlar aldığım bir dönem.

Bu sonbahar da öyle.

Ben yazmaktan hoşlanıyorum, yazmak için düşünmeye vakit ayırabilmek istiyorum. Kısıtlı boş vaktimde yeni bir şeyler üretmek, onları kağıda dökmek, mutfakta pişirip şekillendirmek, fotoğraflamak ve ihtiyacı olanlar ile paylaşmayı seviyorum.

Diğer her şey sınırlı vaktimi gasp ediyor gibi geliyor.

Bundan sonra, insanları kırma pahasına da olsa, kendi halinde bir insan olarak yaşamayı sürdüreceğim. Kendi ihtiyaçlarımdan taviz vermeyeceğim. Tutmaktan hoşlanmadığım sözler vermeyeceğim.

Bu blog benim için bir terapi, bir sığınak, hatta benim ilacım. Şu son bir senede sürüklendiğii ve bloğumun hayatıma asıl kattığı değerini özlediğimi fark ettim. Aylar boyunca beni burada yazmaktan alıkoyan her şeyden vazgeçtim.

En yakın arkadaşlarımdan biri benim için hep “Sen hırssız birisin. Göz önünde olmayı hiç sevmiyorsun.” der. Haklı. Olmadığım biri gibi davranamam. Kendimi, hayatımı büyük bir kıskançlıkla koruyorum. Burada yazmayı ve paylaşmayı seçtiklerim hayatımın o kadar sınırlı bir parçası ki…

Hiçbir şey özel hayatımdan ve kendi gözümdeki itibarımdan daha kıymetli değil. Hiçbir şey özel hayatınızdan ve kendi gözünüzdeki itibarınızdan daha kıymetli değil.

Tevazu, öz saygı ve farkındalık.

Anahtar kelimeler bunlar.

Sonbahar Bisküvileri

İçindekiler:

660 gr (1/2 su bardağı) yulaf*

150 gr hurma (15 adet ufak Sukkari cinsi)

50 ml (1/4 su bardağı) tahin

2 çorba kaşığı kıyılmış fındık

½ çay kaşığı tarçın

Yapılışı:

1.Tüm malzemeleri geniş hazneli mutfak robotunda çekin. Macun kıvamına getirin.

2.İki pişirme kağıdı arasında bir oklava yardımı ile 1 cm kalınlığında açın, dilediğiniz şekilde kesip yine pişirme kağıdı serilmiş fırın tepsisine dizin.

3.Önceden ısıtılmış 160C fırında 15-20 dk kadar, rengi koyulaşana ve hamur sertleşene dek pişirin.

4.Ilıkken çay/kahve ile servis edin. Hava almayan bir kapta saklayın.

*Yulaf bir tahıl, ancak bu seferlik idare edelim işte

Comments (1)

  • Her şey çok güzel. Yazdıklarınız, tarifleriniz, kişiliğiniz. Teşekkürler

    Cevapla

Write a comment