Raw Tatlılar Yumurtasız

Kupta Kolay Limonlu Cheesecake


Şimdi bir cheesecake yapmaya çalıştığınızı farzedin. Marketten alacağınız bisküvilerden bol yağlı bir taban hazırlamanız lazım. Sonra rafine şekeri ve bir sürü malzemeyi çırpıp fırında uzun  bir süre pişireceksiniz. Pişince de buzdolabında en az 5-6 saat bekletme faslı var. Zahmetli, çok ama çok lezzetli. Ama bir de şu yönden bakalım, o kadar uğraşıp elde ettiğiniz cheesecake aslında size yaramıyor. Bu tür beslenme uzun vadede kilo aldırıyor, içindeki rafine şeker ve kim bilir hangi katkı maddelerini içeren ürünler yavaş yavaş sağlığınızı bozuyor. Her gün cheesecake mi yenir diye sorabilirsiniz.

Elbette hayır, ama ben arkasındaki yeme alışkanlığından bahsediyorum. Hem aynı tadı doğal malzemelerle yakalamanız mümkünken, neden kendinizi ve ailenizi zehirleyesiniz ki ? Cheesecake sevenler için işte limonlu cheesecake’in gerçek gıdalarla yapılmış doğal ve kolay versiyonu…


 


İçindekiler:

Taban ve Üzeri için
1 avuç badem
1 avuç fındık
1 tatlı kaşığı erimiş tereyağı veya hindistancevizi yağı
1/2 tatlı kaşığı tarçın
Kreması için
1 muz
1 su bardağı yumuşak tuzsuz yağlı inek peyniri
1 çimdik limon kabuğu
1 tatlı kaşığı limon suyu
1 çorba kaşığı bal (tercihe bağlı)
Yapılışı:

Fındık, badem, tereyağı ve tarçını mutfak robotunda kırıntı haline getirin. Yarısını kupların tabanına paylaştırın. Krema malzemelerini mutfak robotunda püre haline getirin. Kuplara paylaştırın. Kalan kırıntılarla kupların üzerini süsleyin. Buzdolabında soğutup servis edin. Bu tariften 3 adet kup çıkıyor.


 

 

 

Comments (6)

 • hangi peynir mesela

  Cevapla
  • yumuşak, tam yağlı inek peyniri?

   Cevapla
 • tuzsuz tam yağlı inek peyniri var mı acaba

  Cevapla
  • tam yağlı inek peynirini suda bekletir, suyunu sık sık değiştiriseniz tuzunu alırsınız

   Cevapla
 • Merhaba, peynir olarak 1 su bard labne ve quark karışımı olur mu acaba?

  Cevapla
  • evet tabii

   Cevapla

Write a comment