Paleo Raw Sütsüz Tatlılar Vegan Yumurtasız

Bisküvisiz Mozaik Pasta


Benim kardeşim yok, o yüzden kardeşe en yakın şey benim için her zaman kuzenim oldu. Birlikte büyüdük. Kıyafetlerimizi, oyuncaklarımızı, hatta koca bir paket Vienetta’yı sonra da nedense hep platonik olan aşklarımızı paylaştık. Birbirimizi çocukken delice kıskandık. Ben onu karanlık odalarda tek başına bırakıp kaçtım. O benim saçlarımı yoldu. Defileler yaptık, Aslan Kral’da birlikte ağladık. Yıllar süren Harry Potter fanatizmimizi sadece birbirimizle paylaşabildik. En sonunda istediğimiz de oldu. Ron, Hermione ile evlendi. Harry de Ginny ile. Yüzüklerin Efendisi’ni birlikte milyon kez izledik. Okuldan sonra koşa koşa eve döndüm, hem de sadece onunla birlikte Ay Savaşçısı ya da Vahşi Güzel izleyebilmek için! En kötü günlerimde onun küçük sıcacık odasında, onunla sohbet edip gülerek ve hayaller kurarak huzur buldum. En çok onunla güldüm.

En çok ona ağladım. En güzel yaz günlerim onunla geçti. Bir gün bile beni kırmadı, beni hep dinledi. Gerçi bir kere beni evine davet edip davet ettiğini unuttu ve beni saatlerce kapıda bekletti ama onu da yanlışlıkla yaptı. Keşke eskisi kadar çok görebilsem seni, keşke hayat araya girmese !
Bu tarif çok sevgili kuzenimle birlikte yapılmıştır. Tatmaya fırsat bulamadı maalesef, ama bir dahaki sefere tattırmadan bırakmayacağım.
İçindekiler:
1 su bardağı rendelenmiş hindistan cevizi
Ev yapımı çikolata sosu (tarifi burada)
3 adet gün kurusu kayısı (artırabilirsiniz)
1/2 çatalla ezilmiş muz (tercihe bağlı)
1/2 bardak sıcak su
1/2 su bardağı iri dövülmüş fındık
6 adet iri dövülmüş ceviz içi
Yapılışı:
Gün kurusu kayısılara yarım bardak sıcak su ekleyin, 15 dakika bekletin ve robotta püre haline getirin. Diğer malzemeleri de ekleyip bir kaşık yardımıyla karıştırın ve macun kıvamında bir hamur haline getirin. Karışımı streç filme sarıp şekil verin, buzlukta en az 2 saat bekletin, dilimleyin, servis edin.

 

Comments (5)

 • Merhabalar bu tarifi deneme istiyorum ancak bir iki sorum olacaktı. 1/2 bardak sıcak su demişsiniz ya. Ne boy bardak o. Çay? Şu? Bir de çikolata sosunu öncesinde hazır edip soğutmaya gerek var mı. Elinize ve emeğinize sağlık ?

  Cevapla
  • merhaba, su bardağı. soğutmanıza gerek yok

   Cevapla
  • 👏👏✌ bir dilim karbonhidratı nekadar ❤

   Cevapla
 • Hayatinimi anlattinyoksa tarifimi ?

  Cevapla
  • Önce konuştuğun dilin kurallarını öğren. Soru eki ayrı yazılır. Cevabım da şu : Canım ne istemişse onu anlattım.

   Cevapla

Write a comment