Ezmeler&Soslar GAPS Paleo Sütsüz

Rafine Şekersiz Karamel Sos

[cml_media_alt id='3735']DSC_0156-4[/cml_media_alt]


[cml_media_alt id='3736']DSC_0185-8[/cml_media_alt]


[cml_media_alt id='3737']DSC_0211-4[/cml_media_alt]


Dolu dolu, neşeli bir haftasonu geçirdim. Gotik film ve kitaplara özel bir ilgi duyduğum için, bu hafta sonu gösterime giren Kızıl Tepe’yi uzun zamandır bekliyorum. Film tıpkı umduğum gibiydi: hayaletleri, gotik ortam, dekor ve kıyafetleri yüzümden silinmeyen bir gülümseme ile izledim. Pazar günü ise eşimle çok sevdiğimiz Terminatör serisinin son filmini izledik. Eğlenceliydi evet, ancak o ilk iki filmin tadını alamadık. 

Şu anda battaniyemin altında iyileşmeye çalışıyorum, çünkü hafif de olsa grip atlatıyorum. 
Aşağıdaki tarif ise şu an yazımı üzerinde çalıştığım kitabımdan. Tuhaf gelecek belki ancak karamel tadını toz şekeri yakmak zorunda kalmadan neredeyse birebir yakaladım diyebilirim. Unsuz doğum günü pastasını, unsuz sağlıklı kurabiye, tart ve kekleri süslemek, farklı bir tat vermek için kullanılabilir.

 


 

[cml_media_alt id='3738']DSC_0158-4[/cml_media_alt]


[cml_media_alt id='3739']DSC_0200-8[/cml_media_alt]


[cml_media_alt id='3740']DSC_0157-4[/cml_media_alt]


 

 İçindekiler:
3 çorba kaşığı süt kaymağı (intoleransınız varsa keçi sütü kaymağı veya h.cevizi kreması)
1,5 çorba kaşığı üzüm pekmezi
Yapılışı:
Bir sos tenceresine koyduğunuz pekmez ve kaymağı çok kısık ateşte kaymak eriyene dek ısıtın. Ateşten alın. Karamel rengini alana dek çırpma teli ile çırpın. Buzdolabında saklarsanız kullanmadan önce tekrar hafifçe ısıtmanız ve çırpmanız gerekecektir, çünkü kaymak soğuduğunda katılaşıyor. Afiyet olsun!

Write a comment